Warning: Illegal string offset 'url' in /home/klient.dhosting.pl/simplemedia/blog.centrowent.pl/public_html/wp-content/themes/csblog/functions-theme.php on line 154

Plusy i minusy klimatyzacji w domu

Kategoria: Blog

klimatyzacja w domu

W nowoczesnym budownictwie odchodzi się od tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej. Obecnie w domach instaluje się albo skomplikowane centrale wentylacyjne z rekuperatorami, albo systemy klimatyzacji. Mogłoby się wydawać, że klimatyzacja to spełnienie marzeń, że jest kompletnie bezobsługowa i ma same zalety. Nie do końca jest to prawdą. Aby klimatyzator naprawdę był spełnieniem marzeń, należy o niego odpowiednio dbać.

Wady

Klimatyzator nie jest urządzeniem całkiem bezobsługowym. Co jakiś czas należy wymienić w nim filtry, wyczyścić go i wezwać serwis, by zrobił mu przegląd. Jest to niezwykle ważne. To właśnie przez osoby, które zapominają o tym „drobiazgu” klimatyzacja zyskała złą sławę. Gromadzący się w urządzeniu brud, bakterie i drobnoustroje dostają się do układów oddechowych domowników, a ci zaczynają chorować. Stąd właśnie pokutuje opinia, że używanie klimatyzacji jest niezdrowe. Prawidłowo użytkowany klimatyzator ma zbawienny wpływ na zdrowie, gdyż osusza powietrze i zapobiega rozwojowi drobnoustrojów. Niektórzy użytkownicy klimatyzatorów narzekają, że są one dosyć głośne. Jednak nowoczesne klimatyzatory są coraz cichsze.

Zalety

Główną zaletą klimatyzacji w domu jest oczywiście możliwość regulacji temperatury. Gdy na zewnątrz doskwierają upały, w domu można przebywać w naprawdę komfortowych warunkach. Klimatyzator powala na komfortowy sen dzieciom, które są niezwykle wrażliwe na upały. Niewiele osób wie, że klimatyzatorem można również bardzo ekonomicznie podgrzewać powietrze w zimie. Urządzenia pracują na zasadzie pompy ciepła. Klimatyzatory są wskazane dla alergików i astmatyków – pod warunkiem, że będą oni pamiętali o wyżej wspomnianej konserwacji urządzenia. Filtry w klimatyzatorze oczyszczają powietrze z pyłków i zanieczyszczeń, dzięki czemu łatwiej się nim oddycha osobom chorym. Dzięki temu, że urządzenie osusza powietrze, dba również o żywotność domu. Eliminuje z niego wszelką wilgoć, co jest szczególnie ważne w domach kanadyjskich.


Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+
Zapraszamy na Tweeter
Tweeter